Bandă de bitum autoadezivă Soudal Soudaband cu înveliș de aluminiu, Teracota este o bandă de hidroizolație autoadezivă pe bază de bitum cu un strat protector de aluminiu.
Este utilizat pentru etanșarea elementelor plate și colțurilor acoperișului, coșurilor de fum, jgheaburilor, țevilor.
Aplicarea benzii Soudaband, Teracota
- Etanșarea îmbinărilor de colț ale elementelor de acoperiș, surplombe, în sistemele de drenaj, în timpul instalării structurilor din aluminiu.
- Hidroizolație, etanșare scurgeri, fisuri.
- Etanșarea îmbinărilor elementelor de acoperiș, coșuri de fum, luminatoare, panouri etc.
Proprietățile benzii Soudaband, Teracota:
- Bandă autoadezivă cu aderență excelentă la toate materialele de construcție;
- Sigilare instantanee;
- Rezistent la apă și intemperii;
- Rezistent la radiațiile UV.
Ambalare: role de bandă de 25 m lungime, 75 mm, 100 mm, 150 mm, 225 mm sau 300 mm lățime.
Soudal Soudaband bandă hidroizolantă pe bază de bitum, Teracota 10cm x 10м — asigură un raport echilibrat calitate-preț pentru lucrări de construcții și renovare. Alegerea pentru acest produs reprezintă o investiție sigură în calitatea lucrărilor. Comandați pe domic.md cu livrare rapidă în Chișinău și toată Moldova.
Domic.md